Galeria - Koncert (grudzień 2008)

11 grudnia w naszej szkole mogliśmy wysłuchać koncertu muzyki poważnej na gitarę i flet poprzeczny. Muzycy z Filharmonii Wroclawskiej zagrali m.in. taniec brazylijski, sambę, tamburyn (tak nazywa się także instrument muzyczny), starą melodię, "Czarnego Orfeusza". Prowadzący koncert flecista opowiadał o historii muzyki tanecznej, w przystępny sposób, na przykładzie znanaej melodii "Wlazł kotek na płotek", wyjaśnił różnicę między tonacją minorową a majorową, opisal budowę i działanie wybranych instrumentów dętych drewnianych i blaszanych. Natomiast gitarzysta przedstawił swój instrument - gitarę klasyczną - i w kilku słowach opisał działanie pudła rezonansowego.
Panowie zagrali również kolędy: "Gdy śliczna Panna..." oraz "Jezus Malusieńki".

To był pouczający i ciekawy koncert. Jednak nie wszyscy uczniowie skorzystali z możliwości wysłuchania pięknych utworów. To smutne, że młodzież z naszego gimnazjum nie potrafi się zachować w takich okolicznościach. Miejmy nadzieję, że następnym razem będzie lepiej.

Wszystkich, którzy chcieliby przypomnieć sobie atmosfere koncertu, zapraszamy do wysłuchania utworu Czarny Orfeusz.