Młody Obywatel

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. 13 czerwca 2011 roku zakończyliśmy w naszej szkole pracę nad projektem Centrum Edukacji Obywatelskiej pt. Młody Obywatel.
Był to największy projekt w jakim brałam udział. Ostatecznie ukończyło go 66 osób, jednak przez wszystkie etapy projektu przewinęło się około 200 naszych uczniów. Myślę, że wszyscy pamiętamy uczniów robiących wywiady – zbieraliśmy wtedy informacje na temat zasobów naszej gminy. Następnie uczestnicy projektu opracowali, w wybranych przez siebie grupach, obszary, które ich zdaniem wymagały dopracowania lub po prostu ich zaciekawiły. Nasi uczniowie byli chyba wszędzie: w Urzędzie Gminy, w różnych szkołach, banku, w warsztacie samochodowym, rozmawiali z pracownikami naszej szkoły. Młodzi Obywatele zorganizowali m.in. Forum Obywatelskie z udziałem Z-cy Burmistrza Pana Mieczysława Repsa. Pod wpływem tego projektu i uprzejmości Urzędu Gminy wszystkie nasze klasy pierwsze przeżyły lekcję samorządową w sali posiedzeń Rady Miejskiej. Trudnością projektu były napięte terminy realizacji oraz – co też było jego ogromnym plusem – różnorodność zadań, dlatego ukończyli go najwytrwalsi.
Gratuluję!
Opiekun projektu: Justyna Borowska