Wycieczka do Muzeum Techniki

W poniedziałek 15-osobowa grupa chłopców z działu mechanicznego i elektrycznego naszej szkoły wybrała się do muzeum techniki w Jaworzynie Śląskiej.
Mieliśmy możliwość podziwiania i oglądania kilkudziesięciu zabytkowych parowozów z różnych krajów, pięknych motocykli marki Junak, Sokół, Harley-Davidson oraz paru starych aut. Zainteresowanie wzbudził również pierwszy polski komputer Odra wielkością zbliżony do kilku szaf ubraniowych. Oglądaliśmy także różnego rodzaju urządzenia mechaniczne, makietę kolejową, narzędzia ręczne, maszyny młócące i piszące oraz wiele, wiele innych ciekawych eksponatów. Wizytę w muzeum zakończyliśmy grillowaniem kiełbaskowym.