OZE - Odnawialne Źródła Energii

Uczniowie z Koła Ekologicznego w marcu zakończyli pracę nad projektem Wiedza o OZE oświetli Twoją szkołę. Wzięli tym samym udział w ogólnopolskim konkursie dla młodzieży.
Uczestniczyło w nim 51 szkół z całego kraju.
    Uczniowie pracowali zgodnie z harmonogramem:
  • Etap I - 25.10-9.11.2010 - Wprowadzenie
  • Etap II - 15.11-16.12. 2010 - Część badawcza – pomiary luksomierzem i dyskryminatorem
  • Etap III - grudzień 2010 - Część obliczeniowa (wprowadzanie pomiarów do formularzy elektronicznych na str internetowej, odpowiedzi na pytania problemowe)
  • Etap IV - grudzień 2010-styczeń 2011 - Podsumowanie (propozycja poprawy efektywności wykorzystania energii elektrycznej w badanych pomieszczeniu szkolnym, wykonanie prezentacji, plakatu)
  • Etap V - styczeń-marzec 2011 - Działania promujące prowadzone przez szkoły, będące elementem konkursu, z wykorzystaniem opracowanych przez uczniów materiałów.
Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy pierwsze wyróżnienie w tym konkursie.
Delegacja naszej szkoły weźmie udział w Pikniku Naukowym - Energia, Energetyka, Oświetlenie przyjazne środowisku. Piknik odbędzie się w Jarocinie.