Rajd rowerowy

W dniach 14-15 czerwca 4-osobowa reprezentacja naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w III Rajdzie Gmin Ślężańskich, zorganizowanym przez Gimnazjum w Sobótce oraz Szkołę Podstawową w Strzelcach. Głównym celem rajdu jest promowanie aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas wycieczek rowerowych, wędrówek po górach oraz wypoczynku nad wodą. Przy okazji uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z przepisów ruchu drogowego, umiejętności jazdy rowerem, a także z zakresu ekologii i otaczającego środowiska przyrodniczego. W ciągu dwóch dni przejechaliśmy kilkadziesiąt kilometrów tras wiodących po drogach gmin ślężańskich. Drugiego dnia wzięliśmy udział w specjalnym szkoleniu zorganizowanym przez p. Marka Jankowskiego i jego grupę z WOPR nad zalewem mietkowskim dotyczącym bezpieczeństwa nad wodą. Mieliśmy również możliwość posmakowania żeglarstwa i pływaliśmy motorówką oraz żaglówką. Wspaniale przygotowany przez organizatorów dwudniowy rajd uczestnicy będą jeszcze długo wspominać.