Podróż w czasie

Co to jest lokacja, kim był zasadźca, czym zajmował się burmistrz, a czym wójt?
Odpowiedzi na te pytania zainspirowały gimnazjalistów do zwiedzenia Kątów Wrocławskich, które są doskonałym przykładem średniowiecznej myśli urbanistycznej. Prostopadłe do Rynku uliczki, będące same w sobie przedłużeniem , kwadratowy rynek z budynkiem Ratusza sprawił, że średniowiecze nie okazało się tak dawną epoką, na jaką wskazują jej daty graniczne. Ślady, którymi podążała młodzież klasy 2D, 2C oraz 2E, były doskonale widoczne.