Spotkaniu z podróżnikiem Grzegorzem Małygą

Przeciętny człowiek nie jest specjalnie ciekaw świata. Ot, żyje, musi jakoś się z tym faktem uporać, im będzie to kosztowało mniej wysiłku - tym lepiej. A przecież poznawanie świata zakłada wysiłek, i to wielki, pochłaniający człowieka.
(R. Kapuściński "Podróże z Herodotem")

19 listopada wieczorem zgromadziliśmy się w sali widowiskowej na spotkaniu z podróżnikiem Grzegorzem Małygą, który przeszedł trasę z Tarsu w Turcji do Jerozolimy w Izraelu. I my, również podążyliśmy za słowami naszego przewodnika. Przed naszymi oczami migały egzotyczne obrazy, przedstawiające ludzi, krajobrazy, budowle. Szliśmy, słuchając dźwięków charakterystycznych dla krajów arabskich. Przeżywaliśmy gościnność napotkanych po drodze ludzi, ich strach przed praktycznie nieustanną wojną. W końcu dotarliśmy z naszym przewodnikiem do Jerozolimy - miasta trzech religii, miejsca świętego dla Żydów, chrześcijan, Arabów. Gdy zapłonęło światło, przez chwilę nie wiedzieliśmy, gdzie jesteśmy. I takie samo wrażenie mieli chyba inni uczestnicy spotkania. Szkolny Klub Kulturalny dziękuje księdzu Tomaszowi za czarowne dwie godziny piątkowego wieczoru 2010 roku.