Sprzątanie Świata

17 wrześni 2011 uczniowie naszego Gimnazjum pod opieką I. Wilińskiej, J. Borowskiej i M. Jankowskiego brali udział w akcji Sprzątanie Świata organizowanej przez Okręgowy Związek Wędkarski we Wrocławiu.
Miejscem akcji był zalew w Mietkowie położony na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy. Chętni uczniowie (27 osób) spotkali się przed szkołą o godzinie 8.20, skąd autokarem dotarli na miejsce zbiórki, do przystani wędkarskiej w Borzygniewie.
Organizatorzy zadbali o potrzebny sprzęt czyli worki i rękawiczki oraz przydzielili każdej grupie teren do oczyszczenia. Oprócz nas w sprzątaniu brali udział członkowie kół wędkarskich z Wrocławia i Wałbrzycha, szkoła w Mietkowie oraz niezrzeszeni miłośnicy przyrody.
Po zakończonej pracy wszyscy uczestnicy zostali zaproszenie na wspólne ognisko. Każdy otrzymał poczęstunek (kiełbaska, bułka, sok i batonik), a dla najaktywniejszych Dolnośląska Dyrekcja Parków Krajobrazowych ufundowała upominki w postaci książek i mapek w firmowych ekologicznych torbach na zakupy. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia mietkowskiej zapory od spodu. Zjazd windą poniżej poziomu wody wzbudził nie lada emocje.
Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy ok. godziny 13.00 do Kątów.