Szkolny Klub Kulturalny - kobiety zwyciężone i zwyciężczynie w literaturze i teatrze

14 maja uczestniczyliśmy w wykładzie […] my przecie słabe ,/ Do walk z mężczyzną niezdolne niewiasty – kobiety zwyciężone i zwyciężczynie w literaturze i teatrze prowadzonym przez Agnieszkę Wolny–Hamkało – poetkę, krytyczkę literacką i publicystkę. Spotkanie było poświęcone obrazowi kobiety w literaturze i teatrze. Wykład oparty został o lektury z podstawy programowej: Biblię, Odyseję Homera, Antygonę Sofoklesa, Balladynę Juliusza Słowackiego oraz poezję Wisławy Szymborskiej. Połączony był również z projekcją spektakli i filmów, które na trwałe wpisały się w historii kultury. Po prelekcji uczniowie mieli okazję podzielić się swoimi refleksjami oraz uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania odnośnie podjętego podczas spotkania tematu.

Problemy podjęte z podstawy programowej:
    Uczeń:
  1. Odczytuje zawarte w odbieranych tekstach informacje zarówno jawne, jak i ukryte.
  2. Dostrzega związek języka z obrazem świata.
  3. Dostrzega w czytanych utworach cechy charakterystyczne określonej epoki.
  4. Przygotowanie ucznia do świadomego i krytycznego odbioru dzieł kultury (także masowej).
Prace członków SKK po raz kolejny zostały docenione i nagrodzone przez organizatorów spotkania. Tym razem mamy aż trzech zwycięzców, w dwóch kategoriach. Nagrody otrzymali:

- Marcin Horak za napisanie felietonu Senne widziadło
- Marcel Dudziec za komentarze do wszechnicy
- Jędrzej Rayski za ilustrację swojego snu

Następne spotkanie w ramach zajęć Wszechnicy Teatralnej odbędzie się w czerwcu.
Z pewnością weźmiemy w nim aktywny udział.

* na powyższych zdjęciach błędnie wyświetla się data - powinno być 14/05/2012