Uczta bogów w 1C

Uczniowie IC podsumowując spotkania z mitologią, zebrali się u Zeusa na Olimpie na intelektualnej uczcie. Przywitali się, opowiedzieli jaką rolę pełnią w krainie greckich bogów i bohaterów. Uczta była też okazją, by zadać niejedno pytanie swoim krewnym i znajomym.
Nie zabrakło, jak to na ucztach bywa, poczęstunku – delektowaliśmy się oczywiście nektarem i ambrozją. Bogowie olimpijscy wykazali się znajomością swoich profesji: i to nie tylko w rozumieniu starożytnym, ale jak najbardziej współczesnym. Atena, jako współczesna prymuska poszukiwała winnych zniknięcia atrybutu władzy, należącego do Zeusa. Władca bogów, roztargniony wieloma obowiązkami, zapodział piorun. Całemu światu boskiemu i ziemskiemu groził chaos. Na szczęście obecność dyrektora pani Agnieszki Górskiej oraz uczniów klasy Vc, ze szkoły podstawowej im. Bolesława Kominka z panią Joanną Kozińską Nyckowską, rozładowała konflikt. Bogowie musieli się wykazać przed zgromadzonymi wyjątkową przytomnością umysłu. Chodziło o ich prestiż, nieomylność i nieśmiertelność. Ze swojego zadania gimnazjaliści spisali się znakomicie: przybliżyli śmiertelnikom osiągnięcia kultury starożytnej Grecji i jej tradycje kulinarne: oliwki, oliwę, sosy, owoce. Degustacja przełamała lody między gimnazjalistami i uczniami szkoły podstawowej. Tym samym uczestnicy Uczty bogów podsumowali swój projekt edukacyjny.