Galeria - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - gala

4 grudnia reprezentanci Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z nauczycielkami p. Wiolettą Tomczuk i Anną Blandzi-Grubizną wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza organizowanych m.in. przez Stowarzyszenie "Nowa Rodzina".
Uroczystości rozpoczęły się od warsztatów, które były okazją do spotkań z rówieśnikami z różnych szkół i wymiany doświadczeń, pomysłów, a także pochwalenia się dotychczasową działalnością. Następnie wszyscy wolontariusze zebrali się w Centrum Kultury Zachód, by wziąć wspólnie udział w uroczystej gali. W jednym miejscu spotkało się ponad dwustu wolontariuszy i koordynatorów ze szkół z Dolnego Śląska, którzy współpracują ze Stowarzyszeniem "Nowa Rodzina" w ramach programu "My dla świata"
www.wolontariusz.org

Na Galę przybyli goście specjalni: Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Dominik Golema z Urzędu Miejskiego Wrocławia, Pełnomocnik Marszałka do Spraw Młodzieży Łukasz Osiński oraz Agata Milczyńska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Po oficjalnych przemówieniach i podziękowaniach dla idei wolontariatu – bezinteresownej pomocy potrzebującym - ogłoszono wyniki konkursów dla wolontariuszy. W jednym z nich, w konkursie fotograficznym pt.: "Wolontariusz odnaleziony w akcji", Żaneta Janes z klasy 2B zdobyła trzecie miejsce

Jury wybierało najciekawsze zdjęcia spośród około setki nadesłanych propozycji. Rangę uroczystości podniosła obecność wrocławskich mediów. Po części oficjalnej, widownia była rozbawiana przez kabaret Ymlałt. Na koniec wszyscy pozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia, a następnie udali się na poczęstunek przygotowany przez Dom Spotkań im. Angelusa Silesiusa.