Galeria - Konkurs Wiedzy o Drapieżnikach

7 października w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu odbył się Konkurs Wiedzy o Drapieżnikach pt. „Drapieżniki Europy-od konfliktu do tolerancji”. Konkurs jest częścią Kampanii Drapieżniki Europy, której głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Europejskich ZOO i Akwariów (EAZA).

Nasze gimnazjum reprezentowane było przez 3 uczennice, które osiągnęły następujące wyniki:
Natalia Piotrowska 3D – I miejsce
Anna Waliszak 2C – II miejsce
Maria Szwaj 2C – wyróżnienie

Po rozdaniu nagród na uczniów czekała niespodzianka – pokaz tresury i karmienia kotików afrykańskich (gatunek płetwonogich). Pokaz miał miejsce na nowoczesnym obiekcie - basenie uchatek. Mieści on ponad 700.000 litrów wody. Co ważniejsze, zwierzęta można podziwiać zarówno sponad powierzchni wody, jak i pod nią. Przejrzystość akwenu zapewniają wysokowydajne filtry. Cała objętość wody przechodzi przez nie w ciągu zaledwie dwóch godzin. Trzy ogromne szyby o grubości 12 cm pozwalają na docenienie gracji ruchów uchatek (kotików) „fruwających” w toni.
Zwycięzcom konkursu gratulujemy!