Galeria - Promujemy życie bez nałogów!

W dniu 9 czerwca 2010 r. w Kątach Wrocławskich wzorem lat ubiegłych odbył się marsz profilaktyczny z okazji Światowego Dnia bez Papierosa. Celem happeningu było propagowanie zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów. Marsz był jednym z działań profilaktycznych w ramach kampanii społecznej Zachowaj Trzeźwy Umysł realizowanej od kilku lat w naszej szkole.

Uczniowie Gimnazjum im. M. Kopernika w Kątach Wrocławskich wraz z uczniami i nauczycielami SP nr 1 i SP nr 2 oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kątach Wrocławskich wyposażeni w plakaty i transparenty z hasłami propagującymi życie bez używek, balony, gwizdki i trąbki przeszli ulicami naszego miasta barwnie i głośno, z czytelnym przekazem podkreślającym szkodliwość palenia oraz potrzebą dokonywania właściwych, prozdrowotnych wyborów.

Wspólne działanie na rzecz profilaktyki było również okazją do integracji środowisk szkolnych z naszego miasta.