Jan Paweł II – świętość jest dla każdego

27 kwietnia 2014 papież Jan Paweł II został ogłoszony świętym. W związku z tym wydarzeniem także w naszej szkole odbyły się różne inicjatywy promujące osobę św. Jana Pawła II.
Wszyscy uczniowie poznawali życie i nauczanie papieża w czasie katechez, przygotowywali prezentacje multimedialne, dotyczące różnych dziedzin z życia papieża. Powstały również piękne prace plastyczne, przedstawiające portrety św. Jana Pawła II.
Uczniowie naszej szkoły wzięli także udział w Powiatowym Konkursie wiedzy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II. Etap szkolny wyłonił zespół trzy osobowy, który reprezentował nasze gimnazjum w finale konkursu. Etap powiatowy odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich, 5 maja 2014 roku.
W finale naszą szkołę reprezentowały: Monika Klimecka z kl. 3D, Kamila Milczarek z kl. 3D i Klaudia Zalesiak z 2C. Wraz z Gimnazjum z Kątów Wrocławskich do rywalizacji przystąpili uczniowie z: Gimnazjum w Mietkowie, Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie, Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Długołęce, Gimnazjum nr 2 w Kamieńcu Wrocławskim.
Konkurs poprzedziło przedstawienie pt. Kawiarniane wspomnienia, przygotowane przez uczniów naszego gimnazjum pod kierunkiem p. Justyny Borowskiej.
Po ciekawej i emocjonującej rywalizacji, konkurs wygrało gimnazjum z Żórawiny; nasza szkoła zdobyła dobre, drugie miejsce. Gratulujemy!
Zwycięzcy konkursu z Żórawiny w nagrodę wyjechali razem z młodzieżą naszej szkoły na pielgrzymkę szlakiem papieskim, 14 maja 2014 roku.
Byliśmy w Krakowie, gdzie modliliśmy się przy relikwiach krwi Jana Pawła II w Sanktuarium papieskim, zwiedzaliśmy muzeum oraz byliśmy pod oknem papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3, gdzie Jan Paweł II spotykał się z młodzieżą.
Z Krakowa pojechaliśmy do Wadowic, gdzie modliliśmy się przy chrzcielnicy, przy której został ochrzczony Karol Wojtyła a następnie zwiedziliśmy przepiękne muzeum Dom Rodzinny św. Jana Pawła II. Nie zabrakło również czasu na skosztowanie wadowickich kremówek.
Wymienione inicjatywy pozwoliły nam lepiej poznać osobę i nauczanie Jana Pawła II, który zawsze z dumą mówił, że jest przyjacielem młodzieży.

ks. Paweł