Gimnazjum po reformie oświaty

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 9 stycznia 2017 r. dwie ustawy wprowadzające reformę edukacji:

• Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo Oświatowe (Dz. U. z dnia 11 stycznia 2017 r. poz. 60);
  • Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe (Dz. U. z dnia 11 stycznia 2017 r. poz. 59).
Rada Miejska w Kątach Wrocławskich 30 marca 2017 r. podjęła uchwałę nr XXIX/382/17 w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo Oświatowe.
Na mocy uchwały Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich przy ul. Brzozowe 6 z dniem 1 września 2017 r. zostanie włączone do Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich przy ul. Brzozowe 6.

Zgodnie w uchwałą granice obwodu Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich obejmują:

1. Kąty Wrocławskie - ulice:
    1 Maja od nr 1-45 włącznie, Akacjowa, Brzeska, Brzozowa, Bukowa, Cynamonowa, Norwida, Czereśniowa, Dębowa, Okulickiego, Sikorskiego, Grabowa, Kołłątaja, Imbirowa, Jana Pawła II, Jarzębinowa, Mireckiego, Kościelna, Krótka, Lawendowa, Leśna, Lipowa, Magistracka, Miętowa, Modrzewiowa, Barlickiego, Orzechowa, Parkowa, Platanowa, Południowa, Rumiankowa, Rynek, Słoneczna, Sobótki, Spacerowa, Staszica, Strażacka, Szafranowa, Świdnicka, Kościuszki, Tęczowa, Tymiankowa, Waniliowa, Wąska, Wesoła, Wierzbowa, Wolności, Wrocławska, Wspólna, Zaciszna, Zwycięstwa
  2. Wsie:
    Jurczyce, Kilianów, Sokolniki, Sośnica, Stoszyce, Szymanów, Różaniec, Wszemiłowice

Obecni nauczyciele gimnazjum, od 1 września 2017 r., staną się pracownikami Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich. Dyrektor Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika będzie pełnił funkcję wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 2.

Szkoła Podstawowa nr 2 to placówka z tradycjami, istnieje już od 60 lat.
Od 1 września w szkole będzie funkcjonować 22 oddziały. Kadrę pedagogiczną stanowić będzie 49 nauczycieli. Są to osoby, które swój zawód wykonują z pasją i są życzliwie nastawione do uczniów.
Nauczycieli wyróżnia kreatywność oraz chęć ciągłego rozwoju, czego efektem są ich wysokie kwalifikacje. Obok nauczycieli z dziećmi pracować będzie logopeda, pedagog i psycholog.

Mottem przewodnim są dla nas słowa pisarza Paula Coelho, który w swojej powieści "Zwycięzca jest sam" napisał: Talent jest darem uniwersalnym, ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać. Zgodnie z przywołaną maksymą pomagamy odkryć naszym uczniom to, co w nich najlepsze.

Dzięki połączeniu dwóch szkół, obecny budynek Szkoły Podstawowej nr 2 powiększy się, szkoła zyska wyposażone pracownie do chemii, fizyki, biologii, języków obcych. Dzieci młodsze (oddziały przedszkolne i klasy I-III) będą uczęszczać do budynku obecnej SP2, dzieci starsze (IV – VIII oraz II – III gimnazjum) – do obecnego budynku gimnazjum.

Oferujemy naukę w systemie jednozmianowym, wykwalifikowaną i ciągle doskonalącą się kadrę nauczycielską, opiekę świetlicową od godziny 6.30 w nowoczesnych świetlicach, sale lekcyjne wyposażone w ekrany i projektory, tablice multimedialne, z dostępem do Internetu, dwie biblioteki (osobna dla dzieci młodszych).

Folder informacyjny

Relacja z Dnia Drzwi Otwartych w Szkole Podstawowej nr 2