The World Games 2017

Światowe Igrzyska Sportowe The World Games 2017 to zawody dla najlepszych sportowców z całego świata. Niemal 40 fascynujących dyscyplin indywidualnych i drużynowych, rozgrywanych w wodzie, powietrzu i na lądzie. Ta różnorodność gwarantuje kibicom niezapomniane emocje! We Wrocławiu w 2017 roku podczas 10. jubileuszowej edycji igrzysk spodziewanych jest ponad 4000 zawodników z ponad 100 krajów. Igrzyska odbędą się w dniach od 3 do 13 sierpnia 2017, a stolica Dolnego Śląska stanie się sportową stolicą świata. 10 czerwca uczniowie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika wzięli udział we Wrocławskim Święcie Sportu na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Podczas imprezy odbyła się ceremonia otwarcia "Szukamy młodych talentów na The World Games 2017 - Wrocław" oraz zostały zaprezentowane wybrane dyscypliny The Word Games. Rozgrywki rozpoczęły się od efektownych skoków spadochronowych, oraz zostały rozegrane finały międzyszkolne w sumo, przeciąganiu liny, korfball, wioślarstwie halowym i futbolu amerykańskim. Podczas imprezy odbyły się także pokazy karate i sportów gimnastycznych.