X Powiatowy Przegląd Jasełek W Krzyżowicach

Wspaniałą tradycją Świąt Bożego Narodzenia jest odgrywanie jasełek, które mają widzom przybliżyć tajemnicę przyjścia na świat Pana Jezusa. W wielu szkołach wystawiano jasełka, m.in. w naszym Gimnazjum im. M. Kopernika w Kątach Wrocławskich.
15 stycznia nasi uczniowie z Gimnazjum udali się na jubileuszowy, X Powiatowy Przegląd Jasełek, który odbył się w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Krzyżowicach. W przeglądzie, wystąpili jeszcze uczniowie gimnazjów z Mietkowa, Bielan Wrocławskich, Siechnic i Sobótki.
Chociaż był to przegląd a nie konkurs, to jednak jury wyróżniło przedstawienie w wykonaniu uczniów naszego Gimnazjum za najbardziej dynamiczne i poprawne pod kątem gry teatralnej.
Również nasi uczniowie zdobyli 6 nagród indywidualnych za poszczególne role.
Pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczniom za trud włożony w przygotowanie jasełek.

W Krzyżowicach wystąpili: Narratorzy – Marta Piotrowicz, Jakub Wójcik, Maryja – Dominika Ottenbreit, Józef – Robert Sawicki, Anioły – Wiktoria Leonik, Aleksandra Dudziec, Pasterze - Katarzyna Baran, Sebastian Kawecki, Artur Ottenbreit, Królowie – Piotr Krupski, Szymon Kalinowski, Damian Starowicz, Herod – Kamil Laskowski, Hetman – Jakub Sawicki, Jagna – Zuzanna Sitnik, Diabły – Natalia Kietla, Julia Dąbrowska.
Zespół muzyczny: gitara – Wojciech Antoszczyszyn, śpiew - Oliwia Szczypek, Aleksander Kij, Denis Dudziec, Natalia Ostrowska, Ewelina Winnicka, Martyna Gawlik, Daria Gołębiewska, Dorota Korczyc, Julia Linder, Aleksandra Pilarska, Marcelina Okapiec, Natalia Zawiślańska.

Nie byłoby sukcesu w Krzyżowicach, gdyby nie znacząca pomoc nauczycieli naszego Gimnazjum: Pani Genowefy Dunal, która przygotowała aktorów, Pani Małgorzaty Dragon, która dyrygowała zespołem uczniów, którzy pięknie zaśpiewali kolędy oraz Pani Justyny Borowskiej, która przygotowała stroje i dekorację sceny.

Ks. Paweł Jędrzejski