XV Dzień Papieski

W poniedziałek, 12 października br., w naszej szkole obchodziliśmy XV Dzień Papieski, pod hasłem Jan Paweł II – Patron Rodziny. Uczniowie naszego Gimnazjum pod kierunkiem Pani Małgorzaty Dragon i ks. Grzegorza Kaczybury przedstawili program słowo-muzyczny, którego głównym celem było zapoznanie uczestników z życiem św. Jana Pawła II i Jego nauczaniem. Uczniowie recytowali utwory poetyckie pisane na cześć Ojca Świętego oraz śpiewali Jego ulubione piosenki.
Dzień Papieski w naszej szkole to ciekawa inicjatywa, ponieważ ukazuje osobę i bogactwo nauki Jana Pawła II. Promowanie nauczania papieskiego jest ważnym elementem w wychowaniu i formacji młodzieży. Jest wyrazem troski o przekaz wartości, które powinny inspirować do pracy nad sobą i głębszych refleksji.

Ks. Grzegorz Kaczybura