Górska wycieczka

26 X Góry Sokole i Rudawy Janowickie były celem pieszej wyprawy 10 osobowej grupy uczniów z klas drugich. Podziwialiśmy zapierające dech widoki od Karkonoszy po Góry Sowie z niezwykle malowniczych szczytów Sokolik i Krzyżna Góra. Zwiedziliśmy najpiękniejsze w tej części Dolnego Śląska ruiny XIV-wiecznego zamku Bolczów. Pokonaliśmy wymagającą 13 km trasę z Trzcińska do Janowic Wielkich. W Sokolikach poznaliśmy naturalne ściany i drogi do wspinaczki skałkowej gdzie swoje pierwsze kroki stawiali m.in. Wanda Rutkiewicz i Krzysztof Wielicki. Dużą osobliwością okazało się schronisko górskie Szwajcarka przy którym zregenerowaliśmy siły by o wyznaczonej porze zawitać na dworzec PKP w Janowicach Wielkich. Większość uczestników już w drodze powrotnej zarezerwowała miejsca na kolejną wycieczkę górską. Organizacją i wsparciem wyprawy zajęli się opiekunowie uwiecznieni na fotkach.

Fotografujący uczestnicy wzięli również udział w ogłoszonym przed wyjazdem konkursie na najlepszą fotografię z wyprawy. Nagrodzone 3 zdjęcia i nazwiska ich autorów przedstawiamy w galerii wraz z pozostałymi zdjęciami z wycieczki.