Twoja twarz brzmi znajomo, czyli o tym, jak obchodziliśmy Dzień Wiosny

Każda klasa miesiąc wcześniej wybrała piosenkę, do której miała przygotować teledysk odtwarzany na żywo.
Spisały się wszystkie klasy - jedne przygotowały tylko taniec, inne - pełne przedstawienie z rekwizytami, przebraniem i układem tanecznym i bańkami mydlanymi.

Gdy Jury obradowało, wystąpili Ewa Durska i Kamil Laskowski, recytując utwory "Kwiaciareczka" i "Obrona żebractwa", ponieważ 21 marca obchodzony jest również Międzynarodowy Dzień Poezji.

Zaśpiewała także Magdalena Myjak z akompaniamentem Nathalie Victor i Wojtka Antoszczyszyna. Wykonali oni utwór zespołu Cisza Jak Ta "W naszym niebie".

Z powodu choroby nie mógł uczestniczyć w apelu Kacper Dawiec, a Wiktoria Rydzicka również po wyleczonym przeziębieniu nie mogła zaśpiewać, więc ich występ został zaprezentowany z głośników. Wybrzmiała włoska piosenka "Ci sara" – z którą nasz duet z akompaniamentem Nathalie i Wojtka wystąpił w IX LO podczas Konkursu piosenki włoskiej.

Jury, po obejrzeniu 12 wystąpień, przyznało nagrodę dla najlepszej klasy pierwszej – 1D, klasy drugiej – 2D i klasy trzeciej – 3B oraz Grand Prix – 2D. Klasy otrzymały dyplomy i czekoladowe jajka, a 2D dodatkowo Bon do Cukierni Wanda.

Po dwóch dniach przemyśleń Samorząd Uczniowski postanowił przyznać jeszcze dwa wyróżnienia – dla klas, które były o włos od zwycięstwa – dla 2A i 3D – nagrody zostały wręczone na apelu 23 marca.

Pani Dyrektor ogłosiła zwycięzcę za frekwencję z 21 marca. Nagrodę - dofinansowanie do wycieczki klasowej – zdobyły klasa 2D oraz 3A.