I Ty możesz zbudować budkę lęgową

26 marca o godz. 23.59 zakończyliśmy akcję przyrodniczo - techniczną I Ty możesz zbudować budkę lęgową.
Do akcji zgłosiło się 42 ochotników naszej szkoły. Tylko 1/3 z nich odważyła się wziąć w niej udział.
Tych 14-stu śmiałków, którym niestraszne były warczące piły, szlifierki oscylacyjne, wkrętarki akumulatorowe oraz prawdziwe młotki walczyło z drewnianą materią by zdążyć na czas. Wszystko odbywało się z zaciszu przydomowych garaży przy aktywnym udziale osób trzecich. Pomocni w akcji tatusiowie, dziadkowie i babcie robili co mogli, by wspomóc swoje pociechy i sprostać zadaniu. Szukali pomocy u leśniczego, robili zdjęcia swoim śmiałkom, trzymali deski gdy ONI budowali, budowali, budowali. Okrutne drzazgi raniły, wiatry hulały, zamiecie śnieżne dawały w kość ale ONI wytrwali i zdążyli. Gdy już to wszystko zbudowali i mocowali gotowe domki na wysokościach drzew naszych, tatusiowie dzielnie trwali przy chybocących się drabinach, drżąc jak i oni oraz łapiąc w ramiona tych którzy spadali. Nie obyło się bez złamanych paznokci, zdartego lakieru czy potłuczonych młotem palców.. Każdy śmiałek wybudował jeden domek. Każdy domek znalazł swoje miejsce w przestrzeni. Każdy śmiałek wie, że pomógł tym najmniejszym, bez których świat byłby innym. Każdy śmiałek wie, że teraz rozpoczyna się drugi ważniejszy etap, etap zasiedleń i obserwacji. Najwytrwalsi będą obserwować, podziwiać, zachwycać się i mamy nadzieję dzielić się z nami niezwykłymi wrażeniami.
    Oto śmiałkowie zwani także budowniczymi:
  1. Daria Skwarek - klasa 1D (ta młoda dama najodważniejsza z odważnych- jako pierwsza bezbłędnie i precyzyjnie wykonała zadanie)
  2. Kamil Pacyna - klasa1D (ten młody i już odważny śmiałek jako jedyny zbudował z rozpędu aż 2 budki !!! - gratulujemy)
  3. Julia Latkowska - klasa 2C
  4. Sandra Gromek - klasa 3A
  5. Klaudia Zielińska - klasa 3A
  6. Ewelina Duszkiewicz - klasa 3C
  7. Mateusz Szumiński - klasa 3C
  8. Wojtek Tomczuk - klasa 1C
  9. Marcin Horak - klasa 1C
  10. Adam Szwabowski - klasa 1B
  11. Paweł Kuriata - klasa 2B
  12. Wojtek Gruntkowski - klasa 2B
  13. Patryk Kilich - klasa 3D
  14. Marysia Szwaj - klasa 3C (ta młoda dama najwytrwalsza z wytrwałych zakończyła budowę przed północą 26 marca i tym samym dołączyła do grona śmiałków).
Wszystkim śmiałkom pięknie dziękujemy za udział w akcji i życzymy sukcesów na polu obserwacji oraz przyszłych budów.