Galeria - Konkurs Usuwamy azbest!

Dnia 28 maja 2010 w Ministerstwie Gospodarki odbył się finał konkursu Usuwamy azbest!
Główne cele konkursu to popularyzowanie wiedzy na temat azbestu w formie atrakcyjnej dla dzieci i młodzieży oraz zachęcenie młodych do nagłośnienia tej tematyki wśród mieszkańców swoich okolic.
Po tym jak uczniowie Koła Ekologicznego okazali się bezkonkurencyjni na Dolnym Śląsku wśród gimnazjów, przyszła ocena prac przez komisję ogólnopolską złożoną z przedstawicieli: Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Rady Programowej Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu. Spośród 33 prac konkursowych zakwalifikowanych do oceny komisja wybrała 3 najlepsze prace.
Miło nam ogłosić, że nasze Gimnazjum jest w gronie laureatów. Zajęliśmy 3 miejsce.
Z rąk wiceminister gospodarki pani Grażyny Henclewskiej delegacja naszej szkoły odebrała nagrodę – symboliczny czek na kwotę 30 000 zł oraz gadżety związane z konkursem. Potem już tylko poczęstunek, zwiedzanie Warszawy i powrót do domu :-)
Dla członków Koła Ekologicznego zostanie zorganizowana atrakcyjna wycieczka :-)

Więcej o konkursie na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki