Kadra

5 kwietnia 2013 r. w Oławie odbyły się zawody Finału Strefy Wrocławskiej Gimnazjady chłopców i dziewcząt w piłce ręcznej. Grupę chłopców uzupełniło Gimnazjum z Dobroszyc i Gimnazjum z Oławy. Pierwszy mecz nasza reprezentacja rozegrała z Dobroszycami. Początek meczu był trochę nerwowy, ale z czasem nasi chłopcy zaczęli bardziej atakować bramkę rywala co przyczyniło się do prowadzenia 6-3. Jednak w trakcie drugiej połowy nasza drużyna zaczęła popełniać proste błędy, straciła dobrą skuteczność, co przyczyniło się do doprowadzenia do remisu, a nawet wyjścia na prowadzenie przeciwnika na 7-6. Jednak chłopcy szybko się pozbierali i na niespełna minutę do końca spotkania doprowadzili do remisu. Wynik utrzymał się jednak do końca spotkania (7-7). W drugim meczu nasza reprezentacja zmierzyła się z gospodarzem. Był to mecz decydujący o pierwsze miejsce i awans do dalszego etapu rozgrywek. Początek spotkania był obiecujący. Nasi chłopcy wyszli na prowadzenie, narzucili swój styl, co trochę zaskoczyło rywala. Do przerwy strata do gospodarza wynosiła dwie bramki. Po zmianie stron, nasza reprezentacja wyszła mało skoncentrowana, co spowodowało słabą organizację w obronie jak i skuteczne akcje w ataku. Rywal niestety to wykorzystał i szybko stworzył przewagę punktową, którą ciężko było odrobić. Mecz zakończyło się porażką 17-7. Mimo to chłopcy walczyli do końca i ostatecznie zajęli III miejsce. O tym wyniku zadecydowała większa strata bramek niż reprezentacja Dobroszyc.
Nasza reprezentacja wystąpiła w następującym składzie: Jędrzej Rayski, Piotr Zieliński, Dominik Gruszka, Łukasz Lichota, Damian Jadaś, Adam Szwabowski, Marcel Dudziec, Jan Błażejko, Kamil Pacyna, Dawid Brzostek, Krzysztof Jasiński, Damian Juskowiak.

Natomiast reprezentacja dziewcząt pierwszy mecz zagrała z gimnazjum z Oleśnicy. Od początku dziewczęta narzuciły swój styl gry co przyczyniło się do skutecznych akcji w ataku i odskoczenia na kilka bramek od rywala. W drugiej połowie drużyna nie zwalniała tempa. Przy dobrej agresywnej obronie, mądrze rozgrywanych akcjach w ataku, na tablicy wyników widniał wynik 8-0!! Wtedy było jasne, że tego spotkania dziewczęta nie mogą przegrać. Chwila dekoncentracji i przeciwnik strzela honorową bramkę. Wynik końcowy 8-1. W drugim meczu nasza reprezentacja zagrała z gospodarzem. Tak jak i chłopcy był to mecz o awans do dalszego etapu rozgrywek. Początek spotkania dość statyczny, co przyczyniło się do nieskutecznych akcji z obu stron. Pomału dziewczęta nabierały swój styl gry i do przerwy prowadzenie wynosiło 3-1. Druga połowa zaczęła się o wiele żywiej niż pierwsza, co spowodowało stworzenie paru akcji w przewadze zamienionych na bramki. Jednak im bliżej końca meczu tym rywalizacja stawała się coraz większa. Po nieskutecznych akcjach naszej reprezentacji, rywal skończył akcje i wynik był 5-4 dla Kątów Wrocławskich. Jednak dziewczęta pokazały charakter i nie oddały zwycięstwa do końca i wygrały 7-4. Awans stał się faktem!!! W składzie znalazły się: Kamila Bydłosz, Roksana Szczypek, Oliwia Szczypek, Julita Folga, Oliwia Jewuła, Dorota Zglińska, Katarzyna Rajca, Aleksandra Skoneczna, Daria Skwarek, Monika Gumińska, Kinga Zielińska, Plasan, Dominika Pędzich, Elżbieta Szwaj. Nie wystąpiła kontuzjowana Kamila Duszkiewicz.

Duże uznanie dla naszych bramkarzy Jędrzeja Rayskiego i Julity Folgi, którzy stanęli na wysokości zadania i pokazali kto rządzi między słupkami ;)
Oczywiście nie zapominamy o pozostałych, którzy wspierali z ławki rezerwowych swoich kolegów i koleżanki!!!
Opiekunami grup byli: Pan Kamil Śmigielski oraz Pan Maciej Zaremba.
GRATULUJEMY!!!!!

Finał Międzypowiatowy Dziewcząt odbędzie się 09.04.2013 w Kobierzycach.