Warsztaty fizyczne

27 listopada w naszej szkole odbyły się pokazy doświadczeń z fizyki.
Zajęcia prowadzone były przez studentów – wolontariuszy, w ramach programu PROJEKTOR – wolontariat studencki. W tym prawie 4 godzinnym spektaklu, studenci pokazywali i objaśniali niecodzienne, fascynujące i ciekawe doświadczenia. Część doświadczeń uczniowie w grupach wykonywali samodzielnie. Wykazali się dużymi umiejętnościami i samozaparciem w czasie przeprowadzanych doświadczeń, a co najważniejsze wspaniali się przy tym bawili.
Podsumowując, doświadczenia z fizyki okazały się silną motywacją do zainteresowania uczniów naukami ścisłymi. Takie praktyczne pokazy pomagają dostrzec piękno i użyteczność fizyki.

Obejrzyj też zdjęcia z warsztatów chemicznych.